Orliki nie zwalniają tempa ...

W dniu dzisiejszym kolejne spotkanie ligowe rozegrał nasz zespół z rocznika 2010 w rozgrywkach IV Ligi E1. W spotkaniu piątej kolejki młodzi Sarmaci rozgromili w wyjazdowym meczu 2:17 (0:9) zespół Górnika Sosnowiec. Poniżej znajduje się opis spotkania w wykonaniu trenera zespołu - Marcina Śmiałka.

"Moja drużyna odkąd gra w kategorii Orlików w 16-tym swoim meczu odniosła 13-te zwycięstwo (1 remis, 2 porażki) tym razem na wyjeździe na Górniku Sosnowiec w stosunku 17-2. Rozmiar zwycięstwa jest zaskakujący bo graliśmy ze swoim sąsiadem z tabeli, drużyną, która w pierwszych czterech kolejkach nie poniosła porażki. Udało mi się dobrze zmotywować chłopaków, bo od pierwszej minuty sunęły naloty dywanowe zakończone bombardowaniami bramki gospodarzy i szybko mecz był rozstrzygnięty co już zniechęciło zawodników gospodarzy do stawiania mocnego oporu. Moi chłopcy cieszyli się ze zdobywania bramek (po 3 strzelili Aksamit, Latos i Łata, po 2 Czopek, Walkiewicz i Adolf a po 1-ej Glanerski i Popczyk) przez całe 60 minut, a po meczu znowu odtańczyli taniec zwycięstwa. Cieszy mnie poziom piłkarski zaprezentowany dziś na boisku, tworzyliśmy składne akcje grając szybko piłką po ziemi, to był nasz dobry mecz. Jestem bardzo zadowolony, grali wszyscy z 12-tu zawodników powołanych na mecz. Z pokorą czekamy na następne mecze. Sytuacja w tabeli jest wyrównana, dziewiąty zespół ma tylko 6 punktów straty do drugiego, tyle zespołów jest cały czas w grze o awans, i każde potknięcie może być kosztowne."