Cieszy piłkarski charakter ...

W dniu przedwczorajszym o godzinie 11:00 zespół Sarmacji Będzin rozegrał przedostatni już mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym przed startem rundy wiosennej sezonu 2020/21. Na sztucznej nawierzchni boiska przy ulicy Sportowej obok Stadionu Miejskiego w Będzinie rywalem naszego zespołu była drużyna z IV ligi opolskiej - Chemik Kędzierzyn-Koźle. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, mimo że do przerwy goście prowadzili 0:2. Pierwsza bramka padła 25 minucie, składną akcję w kontrataku przyjezdnych spuentował mierzonym uderzeniem po długim rogu Patryk Paczulla. Bramka na 0:2 to typowa sytuacja znana w Polsce pod hasłem "Boruc-Żewłakow", jak zwykle w takich sytuacjach bywa wina leżała połowicznie po obu stronach, nasz bramkarz Rafał Dawid niestety próbował przyjąć piłkę za wszelką cenę nogą wiodącą zewnętrzną częścią stopy, niestety ten błąd techniczny w połączeniu z błędem taktycznym w postaci zagrania piłki w światło bramki przez naszego nowego obrońcę - Dominika Mazura złożyło się na utratę kuriozalnej bramki. Cieszyć może jednak bardzo dobra reakcja całej drużyny w drugiej połowie, od początku nasz zespół ruszył do zdecydowanych ataków. Już w 53 minucie ataki te dały pierwszy efekt w postaci bramki kontaktowej Adriana Bolka po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Adamczyka. Chwilę później, w 61 minucie, Kamil Adamczyk dopisał drugą asystę idealnie obsługując obiegającego za plecy Mikołaja Gądka. W 72 minucie Sarmaci objęli prowadzenie 3:2, a najbardziej dumny mógł być trener zespołu juniorów - Rafał Dulęba gdyż to właśnie dwaj zawodnicy jego zespołu - Daniel Bąk oraz Adrian Bolek byli architektami trzeciej bramki która pozwoliła przez chwilę objąć naszemu zespołowi prowadzenie. Niestety owe prowadzenie trwało zaledwie 3 minuty i nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystał Dariusz Tkaczyk doprowadzając do wyrównania. Warto odnotować fakt, że w dniu dzisiejszym debiuty w zespole seniorskim zaliczyli kolejni zawodnicy z rocznika 2005 - Michał Półtorak oraz Antoni Łuszczki. A w bramce zagrał również Jakub Babiarz oraz wymieniani już wcześniej Daniel Bąk i Adrian Bolek co oznaczało, że Sarmacja kończyła mecz na boisku z pięcioma zawodnikami z rocznika 2005. Już za tydzień w sobotę o godzinie 10:30 w Czeladzi w próbie generalnej przed startem rozgrywek ligowych zmierzymy się z miejscowym CKS-em.

Wywiad z trenerem gospodarzy Michałem Plutą po sparingu Sarmacja Będzin 3:3 (0:2) Chemik Kędzierzyn-Koźle

Wywiad z trenerem gości Robertem Latosikem po sparingu Sarmacja Będzin 3:3 (0:2) Chemik Kędzierzyn-Koźle

Wywiad z zawodnikiem gospodarzy Adrianem Bolkiem po sparingu Sarmacja Będzin 3:3 (0:2) Chemik Kędzierzyn-Koźle

Wywiad z zawodnikiem gości Sławomirem Jaworskim po sparingu Sarmacja Będzin 3:3 (0:2) Chemik Kędzierzyn-Koźle

Bramki ze spotkania sparingowego Sarmacja Będzin 3:3 (0:2) Chemik Kędzierzyn-Koźle